2. Sayımız

Nükleer patlama, depremler, tusunami derken dünyanın o eski albenisi kalmadı artık. Enerji yumurtlayacağız diye kırk çatladığımız günlerin ne kadar boş olduğunu görmüş olduk. Ya bizimde nükleerimiz olsaydı? Allah korumuş… Elimizde patlardı… Hem o santralleri de şifreleme yöntemi ile birilerinin kucağına teslim ederdik. Alışmış kul olmuştan beterdir. Netice itibariyle güzel ve güneşli günler bizi bekliyor. Hâlâ bir umudumuz var…

İlk sayımız oldukça hızlı tükendi. (Reklam) Bunda içeriğimizin çok üst düzey olmasından ziyade fakir edebiyatı yapmamızın etkisi büyüktür. Okunacak şeylere büyük meblağlar harcamak sakıncalıdır. Hem zaten okunacak şey yazsanız da gelir birileri toplar-toplatır.

Bu sayımızın şairleri: İsmail Şen, Ümit Erdem, Murat Erenler, Alptuğ Topaktaş ve Tuğrulhan Peksert… Öykücümüz ise Murat Çelik… Eleştiri köşemizde Fatih Kalafat Onat Kutlar’ın unutulmaz eseri İshak’ı inceliyor; Kutay Balta ise Güneşli Pazartesiler adlı fi lm üzerine bir yazı kaleme aldı. Orta sayfamızdaysa bir soruşturma yer alıyor. “Bizde Yazar Ne Yer, Ne İçer?” diye sorduk, öykücülerden Aykut Ertuğrul, Güzide Ertürk, Murat Taş ve Yılmaz Yılmaz yanıtladılar. Hüseyin Türkistanî ve Bedia Koçakoğlu bu sayımızın deneme yazarları. Ayrıca iki çeviri eser var bu sayımızda: Nihan Işıker, İranlı şair Granaz Musevi’den bir şiirle; K. Özkan Dağ ise Amerikalı yazar Charlie Fish’den bir öyküyle katkıda bulundular. Arka kapağı ise Musa Aktaş’ın bir resmi ile süsledik, kendisine teşekkür ederiz.

Seçim özel sayısında görüşmek üzere… Esen kalın(ız) ∞

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s